EKSH

Bland annat är vår service utformad för privata investerare, små och medelstora företag, företagare eller franchise-kedjor. Som vår betoning på internationalitet är det bara gränsöverskridande. Vi uppskattar lokala företag som partners som lokala boutique investeringsföretag, konsultföretag, plattformsleverantörer eller något annat företag som vill ta med sina lokala möjligheter till andra länder.

Vi delar olika bakgrund i Marketing & Sales, Corporate Finance, Investment Analysis och Accounting. Var och en av EKSH-professionella representerar representerar en annan kultur och ett land. I dessa länder och marknader arbetar vi. Vårt engagemang är att göra internationell gränsöverskridande transaktion och nå såväl som matchmaking mer tillgänglig.

TEAM

partner

Jens Herzog

Managing Partner

Germany & International

jens.herzog@eksh.eu
+358 40 777 8383

partner

Alexander von Arb

Senior Partner

Switzerland & Germany

alexander.von.arb@eksh.eu
+358 50 303 4457

partner

Jussi Hietala

Partner

Finland & Nordics

jussi.hietala@eksh.eu
+358 40 218 4600

partner

Andreas Wittwer

Partner

Germany

andreas.wittwer@eksh.eu
+49 151 19001943?

partner

Juha Vuorenalusta

Partner

Finland & Nordics

juha.vuorenalusta@eksh.eu
+358 44 919 6465

partner

Fredrik Reis

Partner

Sweden

fredrik.reis@eksh.eu

partner

Mohammad Shabbir

Senior Advisor

India & Nepal


partner

Thomas Hailer

Senior Advisor

Germany


partner

Jonathan Pallares

Senior Advisor

Blockchain Expert